OYUN GRUPLARI

Oyun grupları, gelişimsel oyun grupları ve okula hazırlık gruplarını bünyesinde barındıran Leta, burada bireyleri bir özel eğitimci bakış açısıyla değerlendirir. Bireyler, yaş aralıklarına göre değil; gelişimlerine ve birbirleriyle uyumlarına göre gruplandırılır. Çocukların birbirlerini beslemeleri önemlidir.

Sosyal bir varlık olan insanın bebeklik döneminden itibaren akranları ile nitelikli zaman geçirmesi, kişinin sosyal duygusal gelişimi için vazgeçilmez bir unsurdur. Akranları ile nitelikli zaman geçiren çocukların bu süre zarfında tüm gelişim alanlarının desteklendiği bilinmektedir.

Biz de uzman kadromuz ile gelişimsel değerlendirme sonuçlarına göre gelişimsel yaşları temel alınarak oluşturduğumuz oyun gruplarında; her bir çocuğun gelişiminin desteklenmesini temel alarak 2-4 çocuğun bulunduğu oyun grupları ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Titizlikle oluşturulan oyun gruplarında önceliğimiz çocuğun bireysel farklılıklarına göre desteklenmesinin yanı sıra etkileşimde bulunduğu akranları ile de sosyal etkileşim ve iletişim becerilerinin arttırılmasıdır.

Hızla değişen dünyada çevreye daha duyarlı, insan canlısı, doğa dostu çocuklar yetiştirebilmek adına oluşturduğumuz oyun grupları çocukların sınırlanan yaşam alanlarına yeni kapılar açmayı umut etmektedir.

Her bir çocuğun bireysel özellik ve hassasiyetlerine göre oluşturulan bu gruplarda rehber görevini üstlenen uzman öğretmenler çocukların liderliğinde ve onların hayal dünyalarında onlarla beraber seyahat etmektedir.