Hakkımızda

TOPRAKTAN YILDIZA

Eğitimde feda edilecek tek bir fert dahi yoktur.”

Mustafa Kemal Atatürk

Her oluşumun arkasında özel bir hikâye vardır. Leta’nın arkasında ise çocukları çok seven üç kardeşin hikayesi yatıyor. Her çocuğun gelişiminin özenle desteklenmesi gerektiğini savunan LETA, çocukların doğduğu andan itibaren toprağa atılmış bir tohum olduğuna inanır ve bu narin tohumu bütünüyle sahiplenip büyütmeyi hedefler. LETA olarak bizler yıldızlara ulaştırmayı hedeflediğimiz çocuklarımız için kapılarımızı sizlere açıyoruz.

Her çocuk özeldir ve kendi başına ayrı bir değerdir. Nasıl her çocuk kendisine özel bir sevgiye, değere ve ilgiye ihtiyaç duyuyorsa kendisine özel bir eğitime de ihtiyaç duymaktadır. Bir bebek varolduğu ilk andan itibaren ailesinin ilgisine, sevgisine ve desteğine ihtiyaç duyar. Ailesi her an bebeği takip eder ve onunla özel olarak ilgilenir. LETA da çocuğun gelişim ve eğitim sürecinde bu rolü üstlenir ve bu süreçlerde çocuğun ailesi, okulu ve çevresi ile olabildiğince kuvvetli bağlar kurmaya çalışır.

LETA; risk grubunda olan veya özel eğitim desteği gerektiren her çocuk ile bireysel eğitim, grup eğitimi, dil ve konuşma terapisi, duyu bütünleme terapisi, ergoterapi ve psikolojik danışmanlık hizmetleri veren ve bu hizmetleri verirken çocuğun ailesi ve çevresiyle iş birliğini ön planda tutan çocuk ve aile merkezidir.

Bir çocuğa en uygun desteği verebilmek için çocuğun bütüncül bir yaklaşımla değerlendirilmesi, aile öyküsünün dinlenmesi, diğer öğretmen ve terapistlerden bilgi toplanması gerekmektedir. Bu süreçte çocukla beraber çocuğun ailesiyle, öğretmenleriyle, kısacası çocuğun hayatında olan her birey ile iletişim halinde olmak önemlidir. İşte bu bilimsel ve bütüncül yaklaşım temel ilkelerimizin başında gelmektedir.